hyundai


.
Opublikowano: 2021-01-29

Wieliczka dla WOŚP. Już w niedzielę 29. Finał na Rynku Górnym.29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 31 stycznia 2021 roku. W tym roku Orkiestra zbiera pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.


Finał z głową - takie jest hasło przewodnie tegorocznej zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która za zebrane pieniądze ma zamiar kupić m.in. takie sprzęty jak: zestawy endoskopów laryngologicznych, endoskopy giętkie, zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych, egzoskopy, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe, lampy operacyjne, polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

Wielickie Centrum Kultury jak co roku włącza się w pomoc i „gra” razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W niedzielę w całym mieście będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami. Oprócz tego na Rynku Górnym w Wieliczce od godz. 10:00 usłyszymy utwory, kolędy w wykonaniu artystów działających pod patronatem Wielickiego Centrum Kultury. Każdy kto wesprze WOŚP wrzucając datek do puszki może liczyć na słodką niespodziankę.

„Orkiestrę” możecie również wspomóc online - wystartowały również wielickie licytacje na rzecz WOŚP. Znajdziecie je klikając w ten link.   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022