hyundai


.
Opublikowano: 2021-11-04

Wieliczka: Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich 2021Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza do udziału w wydarzeniu Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich 14 listopada 2021 w Zamku Żupnym i Muzeum w kopalni w Wieliczce.


W Zamku Żupnym szczególnie warto zobaczyć wystawę wyjątkowych, królewskich sreber stołowych z kolekcji Helga Matzke. Te piękne i bardzo cenne naczynia sprowadzone z Niemiec prezentowane są w Polsce po raz pierwszy. Dzięki wystawie można zobaczyć jak mogły wyglądać stoły w czasie bankietów towarzyszących ważnym wydarzeniom królewskim - ślubom i koronacjom. Przybliża je zaaranżowany, reprezentacyjny stół z XVIII w. z zastawą dla 12 osób składającą się z ponad 70 przedmiotów.
Ponadto zapraszamy na wystawę „Solniczki – małe arcydzieła sztuki” - wielicka kolekcja solniczek zaliczana jest do najcenniejszych na świecie oraz „Pradzieje Wieliczki i okolic”.

Można także zwiedzić Muzeum w kopalni lub uczestniczyć w prowadzonych w podziemiach rodzinnych zajęciach.

Zwiedzanie Zamku jest bezpłatne, zajęcia i zwiedzanie w kopalni w cenie 3 zł.
Na wybrane zajęcia i zwiedzanie obowiązuje wcześniejsza rezerwacja przez formularz na www.muzeum.wieliczka.pl. Szczegóły poniżej.

Program:

- Zamek Żupny
9.00 – 17.00 - zwiedzanie wystaw zamkowych
10.00 – 15.00 - Prezentacja zabytków geologicznych i archeologicznych:
„Różne oblicza soli” – spotkanie z geologiem
„Różne oblicza archeologii” - spotkanie z archeologiem
15.30 - „ Środkowoeuropejska kultura stołu i królewskie srebra stołowe (XVI – XVIII
wiek) z kolekcji Helga Matzke” – zwiedzanie wystawy z kuratorem – rezerwacja przez formularz na www.muzeum.wieliczka.pl od 8 listopada od godz. 9.00 do wyczerpania miejsc.

- Trasa Muzeum w Kopalni Soli
10.00, 11.00, 13.00, 14.00 - Zajęcia rodzinne: Spacer z księżniczką Kingą po solnej krainie.
Wiek dzieci: 2-7 lat.
12.00, 15.00 - Zwiedzanie z przewodnikiem dla osób dorosłych

Rezerwacja zwiedzania Trasy Muzeum i zajęć tylko przez formularz na www.muzeum.wieliczka.pl od 8 listopada od godz. 9.00 do wyczerpania miejsc.
Zakup biletów i zbiórka grup w kasie w Zamku Żupnym w Wieliczce (wejście od strony Ogrodu Żupnego).

MŻK Wieliczka


   
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022