.


leroymerlin

Opublikowano: 2023-05-19

Wieliczka. Gruzini kradli whisky, Ukraińcy karabiny zabawki.Od 17 kwietnia wielicka policja otrzymywała zawiadomienia, że w jednym z wielkopowierzchniowych sklepów przy ulicy Reformackiej w Wieliczce, dokonywane są regularne kradzieże wysokoprocentowych alkoholi, a konkretnie whisky. Łącznie złodzieje ukradli alkohol wart 5 tys. zł.


Jakiś czas temu wieliccy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja. Około godziny 21:00, gdy policjanci obserwowali sklep w którym dochodzi do kradzieży, zauważyli wybiegającego z niego mężczyznę z plecakiem, za którym biegł ochroniarz. Policjanci zatrzymali 40-letniego uciekiniera, obywatela Gruzji znajdując przy nim butelki z alkoholem o wartości ponad 600 zł.

Jak informuje wielicka policja: Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego Gruzina, funkcjonariusze zastali 28- letniego mężczyznę, również obywatela Gruzji, który wspólnie z 40- latkiem dokonywał wcześniejszych kradzieży. Od 17 kwietnia do 6 maja, sprawcy w sklepie dokonali kradzieży alkoholu wartości prawie 5 tys. zł. . Policjanci podczas czynności ujawnili również kilka skradzionych butelek z alkoholem. 7 maja br. obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nieco wcześniej, bo pod koniec kwietnia doszło w Wieliczce do innej „ciekawej” kradzieży. Okradziony został jeden z lokali handlowych z pamiątkami znajdujący się przy ulicy Daniłowicza. Jak się okazało dwóch nastoletnich Ukraińców 11 i 13- latek włamali się do sklepu niszcząc roletę i ukradli karabiny zabawki.

Zgłaszająca poinformowała wielicką policję, że dwóch nastolatków uciekło ze skradzionymi przedmiotami w stronę centrum miasta, a za nimi pobiegł mąż pokrzywdzonej. Już po kilkunastu minutach młodzi Ukraińcy byli w rękach policjantów

Jak informuje wielicka policja: Ujęci posiadali przy sobie plecaki, w wnętrzu których znajdowały się skradzione zabawki, które zostały zwrócone do sklepu. Po wykonaniu czynności, nieletni zostali przekazani pod opiekę rodziców, którzy będą musieli ponieść koszt naprawy uszkodzonej rolety. O dalszym ich losie nieletnich zadecyduje wydział rodzinny i nieletnich miejscowego sądu   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022