.Opublikowano: 2020-09-07

Wieliczka. Kompletnie pijana matka „opiekowała” się 2-letnim dzieckiem.Z początkiem września pracownicy Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieliczce powiadomili wielickich policjantów, że dwuletnim dzieckiem opiekuje się nietrzeźwa matka.


Funkcjonariusze pojechali na miejsce i zastali w domu pijaną kobietę, a także jej równie nietrzeźwego męża, który przebywał w domu za przyzwoleniem kobiety, mimo iż posiadał zakaz zbliżania się do niej. Sprawująca opiekę matka była w stanie takiego upojenia alkoholowego, że nie była w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z czym pobrano od niej krew. Dziecko po zbadaniu (nic mu się nie stało ) zostało przekazane do rodziny zastępczej. O sprawie powiadomiono Sąd Rodzinny, który zbada sprawę. Kobieta w dniu 03 września usłyszała zarzuty o przestępstwo z art. 160 § 2 kk po czym dobrowolnie poddała się karze.

KPP Wieliczka   Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek