.


Opublikowano: 2023-03-16

Wieliczka. Listonoszka zgubiła saszetkę z 24 tys. zł, 52-latek znalazł pieniądze i zabrał.Saszetka z 24 tys. zł przeznaczonymi na wypłaty emerytur wypadła listonoszce w Wieliczce. Kobieta odnalazła saszetkę, ale bez pieniędzy. Jeszcze tego samego dnia, wieliccy policjanci ustalili i zatrzymali 52-latka, który przywłaszczył pieniądze. Za to przestępstwo grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.


14 marca br. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zostali powiadomieni przez listonoszkę Urzędu Pocztowego w Wieliczce o przywłaszczeniu saszetki przez nieznaną osobę z 24 tysiącami złotych. Stało się to w godzinach przedpołudniowych gdy listonoszka doręczała przesyłki, w tym emerytury dla seniorów na jednym z osiedli w Wieliczce. W pewnym momencie zorientowała się, że w torbie z listami nie ma saszetki z pieniędzmi, która prawdopodobnie jej wypadła po drodze. Przeszukując pobliski teren, w jednym z koszy na śmieci znalazła saszetkę, jednakże bez pieniędzy.

Do rozwiązania sprawy natychmiast przystąpili wieliccy kryminalni oraz policjanci Wydziału Dochodzeniowo Śledczego, którzy po niespełna kilku godzinach wytypowali sprawcę przestępstwa. Policjanci zatrzymali 52-latka w jego miejscu zamieszkania odzyskując większość pieniędzy. Tego samego dnia, sprawcy przywłaszczenia przedstawiono zarzut, do którego się przyznał. Grozi mu teraz kara do roku pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022