.


leroy merlin


Opublikowano: 2020-10-29

Wieliczka ma nową stację pomiaru zanieczyszczenia powietrzaDziś przy ul. Boguckiej w Wieliczce gdzie stanęła nowa stacja pomiaru zanieczyszczenia powietrza, odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. członków Krakowskiego Alarmu Smogowego oraz wiceburmistrza Wieliczka ds. inwestycji Piotra Krupy.


Nowa aparatura, która została zamontowana na terenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. Boguckiej, będzie mierzyła stężenie szkodliwych pyłów PM 10 oraz rakotwórczego benzo(a)piranu. Stacja ta powstała w Wieliczce z inicjatywy Krakowskiego Alarmu Smogowego we współpracy z władzami gminy Wieliczka.

Nowa stacja ma bardziej precyzyjnie mierzyć poziom zanieczyszczenia powietrza w naszym regionie niż prywatne czujniki z których do tej pory korzystali mieszkańcy. Jak powiedział podczas konferencji Piotr Krupa, zastępca burmistrza Wieliczki ds. inwestycji – gmina Wieliczka wymieniła już około tysiąc kotłów, a 375 w samym 2019 roku.

Stacja pomiarowa, która stanęła przy SMS w Wieliczce wyświetla na bieżąco dane pomiarowe, jednak jakoś powietrza można również sprawdzić online na stronie UMiG Wieliczka oraz Krakowskiego Alarmu Smogowego. Urządzenie to na pewno będzie pracowało w Wieliczce przez rok, a być może zostanie na stałe.   

Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek