hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-05-04

Wieliczka. Obchody 230. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 MajaZakończyły się obchody 230. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku ze względu na epidemię, nie tak uroczyście i tłumnie jak to przeważnie w Wieliczce miało miejsce, jednak wieliczanie przybywali pod Pomnik Odrodzenia Polski.


3 maja w imieniu mieszkańców Miasta i Gminy Wieliczka symboliczne wiązanki kwiatów złożyli: burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wraz z zastępcami Agnieszką Szczepaniak i Piotrem Krupą oraz komendant Straży Miejskiej Kazimierz Hankus. Wiązankę kwiatów złożyli również przedstawiciele Rady Miejskiej w Wieliczce na czele z przewodniczącym Rady Miejskiej Tadeuszem Lurańcem w obecności radnych: Elżbiety Sikory, Małgorzaty Krasoń oraz Ludwika Gawora.

W imieniu straży pożarnej wiązankę kwiatów złożyli: komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce mł. bryg. Leszek Kasiński, komendant Miejsko Gminny Związku OSP RP w Wieliczce Sebastian Szostak oraz prezes OSP Byszyce Janusz Chlebda.

Wieliccy policjanci również uczcili obchody Święta Konstytucji 3 maja. Kwiaty pod wielickim symbolem niepodległości złożył Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce podinsp. Mirosław Strach, w asyście Naczelnika Wydziału Wspomagającego oraz Asystenta Wydziału Ruchu Drogowego.

Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł złożył również wiązankę kwiatów na placu Tadeusza Kościuszki przy płycie poświeconej dowódcy insurekcji. Tablica została w tym miejscu wmurowana 3 maja 2017 roku, aby uczcić 200. rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki.

3 maja w Raciborsku odbywa się odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, patronki kościoła parafialnego. Tradycją stało się, że po uroczystej Mszy Świętej i procesji składane są kwiaty pod Krzyżem Katyńskim, by oddać hołd pokoleniom Polaków walczących o wolną Polskę. W tym roku z powodu epidemii uroczystości odbyć się nie mogły, jednak symboliczne znicze oraz kwiaty złożono również przy Krzyżu Katyńskim znajdującym się w parku dworskim obok kościoła w Raciborsku, gdzie stoi również głaz narzutowy z wyrytym napisem „1863”.

Zarówno 2 jak i 3 maja odbyły się również liczne koncerty online jak i wspólne czytanie Konstytucji 3 Maja przez mieszkańców.

2 maja w Święto Flagi o godz. 13:00 w Koźmicach Wielkich podniesiono biało-czerwoną flagi na maszt. Podczas tego ważnego momentu hymn Polski zagrał Wiktor Popiołek, a zebrani złożyli kwiaty i zapalili znicze. W imieniu mieszkańców symboliczną wiązankę kwiatów złożyli burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wraz z zastępcami Agnieszką Szczepaniak i Piotrem Krupą oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Wieliczce Tadeusz Luraniec. Ponadto wiązankę kwiatów złożyli przedstawiciele sołectwa: sołtys Dariusz Mitan wraz z przedstawicielami Rady Sołeckiej Ewą Kaczor i Władysławem Stachurą, a także przewodnicząca Klubu Przyjaciół Wieliczki Jadwiga Duda i reprezentujący organizacje kombatanckie Stanisław Dziedzic.

Natomiast wieczorem na Wielickiej Mediatece można był zobaczyć iluminację barw narodowych.


Wieliczka. Obchody 230. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja - zobacz zdjęcia   
likwidacja szkod komunikacyjnych

mrowkaRenata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka