hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2022-01-04

Wieliczka. Okradł firmę budowlaną w której pracował.Policjanci zatrzymali 33-latka, podejrzanego o kradzież sprzętu budowlanego z firmy, w której pracował. Mężczyzna po wcześniejszym włamaniu się do jednego z pomieszczeń, ukradł narzędzia o wartości prawie 26 tys. złotych. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


W środę (29.19.br.) z dyżurnym wielickiej komendy Policji skontaktował się właściciel firmy budowlanej, który poinformował o kradzieży z włamaniem do pomieszczeń firmy na terenie jednej z prowadzonych budów. Sprawcy mieli ukraść przechowywane tam maszyny budowlane.

Policjanci Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego, którzy udali się na miejsce ustalili, że skradziono m.in. ubijak, pompę spalinową, niwelator o łącznej wartości ok. 26 tys. zł. Do kradzieży doszło w okresie pomiędzy 22 a 29 grudnia br.

W trakcie wykonywanych czynności przez mundurowych, właściciel firmy swoje podejrzenia skierował na jednego z pracowników, 33-letniego mężczyznę, który jako ostatni, 22 grudnia ubr.opuścił teren budowy. Policjanci rozpytali obecnego na miejscu 33 –latka, a następnie przeszukali jego samochód. W wyniku podjętych czynności, funkcjonariusze znaleźli pochodzący z kradzieży ubijak.

Policjanci zatrzymali podejrzanego, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie meżczyźnie zarzutu kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021