hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-07-15

Wieliczka. Pijana kobieta uderzyła w inny samochód i odjechała. Kilka kilometrów dalej inny kierowca zabrał jej kluczyki.45 –letni mieszkaniec powiatu wielickiego uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwej kierującej. Mężczyzna zabrał kluczyki od samochodu i powiadomił Policję. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.


We wtorek ( 13 lipca br. ) w godzinach wieczornych, 45-letni kierujący Renault, jadąc drogą krajową nr 94 w kierunku Bochni zatrzymał się na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną za pojazdem volkswagen. W pewnym momencie, vw zaczął się staczać i uderzył w stojący za nim samochód. Kierujący zaczął „trąbić” ale kobieta siedząca w volkswagenie nie zareagowała i odjechała w kierunku Bochni. Ponieważ styl jazdy 31- latki wskazywał, że może ona być nietrzeźwa, mężczyzna postanowił uniemożliwić jej dalszą jazdę. W miejscowości Suchoraba, kierująca zjechała z DK 94 i zatrzymała auto. Kierujący renault w tym momencie podbiegł do volkswagena, zabrał kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę i powiadomił Policję. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani funkcjonariusze. Potwierdzili, że od kobiety czuć było alkohol. Podczas badania trzeźwości okazało się, że 31-latka miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kobiecie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji nie doszło do tragedii. Zatrzymana przez policjantów nietrzeźwa kierująca stracił prawo jazdy. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

KPP Wieliczka   
likwidacja szkod komunikacyjnych

mrowkaRenata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka