.
Opublikowano: 2023-05-31

Wieliczka. Policjanci wpadli do sklepu, gdy 17-latek z siekierą dokonywał napadu [zobacz nagranie]W ostatnim czasie, 17-letni mieszkaniec Wieliczki dwukrotnie dokonał napadu na sklep Żabka w centrum miasta, grożąc ekspedientce siekierą. Dwa razy udało mu się zbiec ze skradzionymi pieniędzmi, gdy trzeci raz wszedł do tego sklepu z siekierą, został zatrzymany przez wielickich kryminalnych na gorącym uczynku.


Dwa pierwsze napady miały miejsce między 28 kwietnia, a 16 maja. Za każdym razem 17-latek działał tak samo. W godzinach wieczornych (około 22:00) wchodził zamaskowany (ubrany na czarno, na twarzy miał założone gogle do pływania, na głowie kaptur) do sklepu z siekierą w ręce i żądał od ekspedientki pieniędzy. Następnie ze zrabowanymi pieniędzmi uciekał w pobliskie zabudowania gdzie trop się za nim urywał.

Jak informuje wielicka policja: Wieliccy policjanci zabezpieczyli ślady, nagrania z monitoringów, poczynili też szereg ustaleń oraz czynności operacyjnych w celu ustalenia tożsamości sprawcy przestępstw. Kryminalni byli prawie pewni, że sprawca spróbuje uderzyć jeszcze raz.

Policjanci obserwowali sklep, jak się okazało ich ustalenia okazały się słuszne, ponieważ 29 maja około godziny 22:30, 17-latek po raz trzeci wszedł do tego sklepu z siekierą, zamaskowany tak samo jak podczas poprzednich „akcji”. Wtedy też do działania przystąpili wieliccy kryminalni, którzy weszli do sklepu i zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku.

31 maja br. 17-latkowi przedstawiono 3 zarzuty, dwa z nich dotyczą dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia (art. 280 § 2 kk) natomiast jeden usiłowania dokonania takiego rozboju. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.


   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022