hyundai


.mazda

Opublikowano: 2022-05-05

Wieliczka. Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę.Policjant ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce w czasie wolnym interweniował i ujął kierującego, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.


3 maja br. w godzinach wieczornych , policjant ruchu drogowego wielickiej komendy, będąc w czasie wolnym od służby, robił zakupy w jednym z wielickich sklepów. W kolejce do kasy poczuł wyraźną woń alkoholu od klienta stojącego przed nim. Wychodząc ze sklepu funkcjonariusz zauważył, że nietrzeźwy wsiada za kierownicę samochodu marki Peugeot i odjeżdża z parkingu. Policjant od razu ruszył za nim i zatrzymał go na jednej z ulic. Natychmiast też wyciągnął kluczyki ze stacyjki, unieruchamiając tym samym Peugeota i powiadomił służby.

Patrol, który przybył na miejsce przebadał mężczynę na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że 38-letni mieszkaniec Wieliczki miał 1,5 promila alkoholu. Mężczyźnie, za kierowanie w stanie nietrzeźwości ( art.178 a KK ) może grozić do 2 lat pozbawienia wolności. Zostało mu również zatrzymane prawo jazdy.

Policja apeluje - reagujmy, widząc pijanego kierowcę. Nie pozwólmy mu kontynuować dalszej jazdy. Zadzwońmy pod nr 112 - policjanci sprawdzą każdy taki sygnał. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

KPP Wieliczka


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021