carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2016-05-09

Wieliczka. Rodzice pijani, dziecko zabrane do rodziny zastępczejDziś tj. 9 maja br w godzinach popołudniowych policja interweniowała w jednym z budynków przy ulicy Wierzynka w Wieliczce, po tym jak kobieta zadzwoniła na komendę i poinformowała, że została pobita.


Okazało się, że kobieta (lat 44) rzeczywiście została pobita przez swojego partnera, jednak podobnie jak jej partner (lat 55) była pijana. Badania wykazały u niej prawie 1,5 promila, u mężczyzny jeszcze więcej. Oboje w takim stanie „opiekowali się” dzieckiem - półtoraroczną dziewczynką. Dziewczynka trafi do rodziny zastępczej, pijani rodzice natomiast zostali odwiezieni „na dołek”. Odpowiedzą, za stworzenie zagrożenia dla dziecka.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022