.Opublikowano: 2022-05-21

Wieliczka Skręca Linę 2022Warsztat Powroźniczy z Wieliczki wraz z gminą Wieliczka zapraszają w ten weekend na plenerowe wydarzenie historyczne „Wieliczka Skręca Linę”. W sobotę i niedzielę (21-22 maja) na Trakcie Solnym i Trakcie Powroźników na przybyłych gości czeka mnóstwo atrakcji.


Wydarzenie to odbywa się w miejscu gdzie od końca XVIII w. do poł. XIX w. na potrzeby kopalni soli w Wieliczce produkowany liny konopne. Szczegółowy program znajdziecie na zamieszczonym poniżej plakacie.   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021