carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2016-06-03

Wieliczka Skręca LinęBurmistrz Miasta i Gminy Wieliczka oraz Warsztat Powroźniczy z Wieliczki zapraszają na historyczne wydarzenie plenerowe pn.”Wieliczka Skręca Linę”, które odbędzie się w dniach 4-5 czerwca 2016 r. w godzinach od 10:00 – 18:00 na Trakcie Powroźników oraz na Trakcie Solnym w Wieliczce na alei Żeromskiego


Podczas wspomnianej imprezy, przedstawiciele warsztatu powroźniczego z Wieliczki zaprezentują surowce, wyroby, narzędzia i techniki związane z dawnym powroźnictwem. Kto zechce, będzie miał możliwość spróbowania swoich sił w tym rzadkim już dziś rzemiośle. Nawet dzieci - z fachową pomocą - będą w stanie własnoręcznie wykonać sznurek. Podjęta zostanie również próba pobicia rekordu Polski w kategorii „najdłuższy sznurek” - obecnie wynosi on 117,8 m. Ponadto w tych dniach będzie można przejechać się przytulną i wygodną karetą lando z XIX w., a żołnierze Pułku 4 Piechoty Xięstwa Warszawskiego, ubrani w barwne mundury pamiętające czasy wojen napoleońskich, będą paradowali ulicami Wieliczki, prezentując nie tylko swoje umundurowanie, ale również broń i umiejętności strzeleckie.

Podczas imprezy nie zabraknie także muzyki. Kataryniarze z katarynkami będą konkurowali z muzykiem grającym na lirze korbowej i śpiewającym „pieśni dziadowskie”.

Zapraszamy do Wieliczki, by przenieść się w przeszło i zobaczyć, jak funkcjonowało nasze miasto około 200 lat temu.

Partnerzy: Biuro Rekordów, Xtreme Park, KS Górnik, Akademia Piłkarska Wieliczka   
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022