.Opublikowano: 2022-06-17

Wieliczka. Włamał się do budki z lodami, a łupy ukrył w pobliskim parku.9 czerwca br. w Wieliczce doszło do kradzieży z włamaniem do budki z lodami. Straty powstałe w wyniku tego zdarzenia oszacowano na kwotę 3500 zł. Następnego dnia, kryminalni wytypowali i zatrzymali 36–letniego włamywacza.


9 czerwca br. w Wieliczce, doszło do kradzieży z włamaniem do przyczepy z lodami. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca ok. godziny 1, włamał się do przyczepy skąd ukradł produkty gastronomiczne oraz pieniądze (powodując straty na około 3500 zł). Wieliccy kryminalni bardzo szybko wytypowali sprawcę tego przestępstwa i już następnego dnia zatrzymali go w miejscu jego zamieszkania. Sprawcą okazał się 36- letni mieszkaniec Wieliczki. Mężczyzna oświadczył, że przeczuwał że może być typowany jako sprawca, dlatego niektóre ze skradzionych rzeczy schował w pobliskim parku, w drzewostanie. Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy, natomiast 36-latkowi postawiono zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tego czynu, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021