hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-07-27

Wieliczka. Zdenerwował się na interweniujących policjantów i głową wybił szybę w radiowozie.Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zatrzymali 27—latka, który w czasie gdy oni podejmowali interwencję, głową wybił szybę w zaparkowanym radiowozie. Mieszkaniec Wieliczki po uszkodzeniu radiowozu oddalił się, jednakże po kilkunastu minutach został zatrzymany . Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.


Do zdarzenia doszło 25 lipca br. około godziny 24. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie Wieliczki ma miejsce awantura. Mundurowi pozostawili radiowóz przed kamienicą gdzie miała miejsce interwencja i udali się domieszkania by podjąć czynności. Wśród uczestników zdarzenia w mieszkaniu był 27-latek, który po zakończeniu czynności przez funkcjonariuszy, miał udać się do domu. Mundurowi pozostali w miejscu interwencji przeprowadzając jeszcze rozmowę z pozostałymi jej uczestnikami. Kiedy wrócili do radiowozu, zastali rozbitą tylną szybę w pojeździe. W rozmowie ze świadkami zdarzenia ustalili, że uszkodzenia dokonał mężczyzna, który chwilę wcześniej wyszedł z kamiennicy. Według relacji świadka, sprawca podszedł do radiowozu i głową rozbił tylną szybę a następnie oddalił się w kierunku centrum miasta. Policjanci po kilkunastu minutach zatrzymali 27- letniego sprawcę przestępstwa, który na głowie miał widoczne otarcia naskórka oraz stłuczenia. Sprawca przyznał, że głową rozbił szybę ponieważ „zdenerwował się” na interweniujących policjantów. Za zniszczenie mienia grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat .

KPP Wieliczka   
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza