.
Opublikowano: 2019-10-02

Wieliczka. Zderzenie trzech samochodów na ul. Gdowskiej. Jedna osoba trafiła do szpitala.Dziś rano, około godziny 8:20 w Wieliczce na skrzyżowaniu ulicy Gdowskiej z ul. Wierzynka doszło do zderzenia trzech samochodów w którym poszkodowana została jedna osoba.


Jak poinformował nas asp. Paweł Tomasik z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce w zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe oraz samochód dostawczy. W godzinach porannych samochód dostawczy wyjeżdżając z ul. Wierzynka nie ustąpił na skrzyżowaniu pierwszeństwa kobiecie jadącej ul. Gdowską w kierunku Wieliczki. W wyniku zderzenia samochód osobowy kierowany przez kobietę wypadł na lewy pas i uderzył w pojazd jadący z naprzeciwka. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce, aby wydobyć poszkodowaną z samochodu musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Kobieta z podejrzeniem urazu kręgosłupa została przetransportowana przez ZRM do szpitala.


Wieliczka. Zderzenie trzech samochodów na ul. Gdowskiej. Jedna osoba trafiła do szpitala. - zobacz zdjęcia   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022