.


leroy merlin


Opublikowano: 2019-12-27

Wieliczka. Znaleziono zwłoki mężczyzny ułożone na taczkach.Tuż przed świętami, 22 grudnia znaleziono w Wieliczce zwłoki mężczyzny ułożone na taczkach przy jednym z budynków.


Zwłoki ujawniono po anonimowym wezwaniu policjantów z Wieliczki jeszcze przed świętami – 22 grudnia. Odnaleziono je ułożone na taczkach przy ścianie budynku. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę (mieszkańca Wieliczki) podejrzanego o zabójstwo. Intensywna praca Policji i prokuratury, w oparciu o zgromadzone dowody, oględziny miejsca zdarzenia oraz ekspertyzy biegłych, potwierdziły że zatrzymany przez funkcjonariuszy mężczyzna jest sprawcą przestępstwa. Zatrzymany usłyszał zarzut zabójstwa (art. 148 §1 kk), za który grozi mu kara do 25 pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. Został wobec niego zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Jak podaje Prokuratura Okręgowa w Krakowie: „Przeprowadzone na miejscu oględziny oraz sekcja zwłok wykonana w KiZMS CMUJ w Krakowie, wykazały że przyczyną śmierci były wielonarządowe obrażenia okolic tułowia, skutkujące zachłyśnięciem krwi do dróg oddechowych oraz liczne obrażenia czaszkowo-mózgowe.”

Ofiarą jest 61-letni mężczyzna - mieszkaniec Wieliczki, który w ostatnim czasie zamieszkiwał u podejrzanego w wynajmowanym u niego pokoju. Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieliczce.
   

Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek