carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2011-04-26

Wielkanoc na wielickich drogach


Okres świąt Wielkanocnych na wielickich drogach przebiegł w miarę spokojnie. Policja odnotowała w okresie 22 kwietnia. do 25 kwietnia 2011 r. jeden wypadek drogowy oraz szesnaście kolizji.

W Niedzielę Wielkanocną w Wieliczce na ul. Dembowskiego około godz. 21:45 doszło do wypadku drogowego. Jak wynika z wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem marki Volkswagen stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w pobliskie ogrodzenie, a następnie dachował. W wyniku zdarzenia ranny został kierujący, 25-letni mieszkaniec Łomnicy Zdrój. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

W Wielką Sobotę około godz. 10:00 w Węgrzcach Wielkich kierujący samochodem marki Renault prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w ogrodzenie. Kierujący, 34-letni mieszkaniec gminy Wieliczka zbiegł z miejsca zdarzenia. Policja po podjęciu natychmiastowych działań ustaliła kierującego, który jak się okazało, był nietrzeźwy. Miał w organizmie 2,2 promila alkoholu. Do kolejnej kolizji z nietrzeźwym doszło wieczorem, około godz. 19:46 w Sławkowicach. Kierujący samochodem marki Seat potrącił 16-letnią pieszą. W tym przypadku sprawca również zbiegł z miejsca zdarzenia. Szybkie działania policjantów doprowadziły do ustalenia kierującego.

W piątek /22.04.11r./ około godz. 17:13 w Wieliczce został potrącony rowerzysta. Jak wykazały badania, był on nietrzeźwy. Został zabrany do szpitala. Pozostałe kolizje miały miejsce w miejscowości Łysokanie, Łężkowice, Wieliczka. W działaniach udział wzięło 70 policjantów. Warto przypomnieć, że w roku ubiegłym w okresie świątecznym policja odnotowała jeden wypadek i osiem kolizji.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022