.


leroymerlin

kabaret

Opublikowano: 2020-01-18

Wielozadaniowe roboty kuchenne? Wiemy, jak je znaleźć!Uwielbiasz gotować i piec? My również! Jednak nie oznacza to, że wszystkie czynności musimy wykonywać ręcznie. Producenci AGD wychodzą nam naprzeciw i na sklepowych półkach możemy znaleźć szeroki wybór sprzętów, które sprawią, że wyrabianie ciasta będzie nie tylko skuteczne, ale również mniej wyczerpujące. Malaksery, miksery z misą, roboty kuchenne - jaki sprzęt wybrać? Tego dowiesz się z naszego poradnika.


Roboty planetarne i miksery kuchenne – co je różni?
Gama urządzeń kuchennych jest tak szeroka, że czasami trudno może być się w nich połapać za pierwszym razem. Robot planetarny i mikser z misą są do siebie podobne pod tym względem, że oba urządzenia umożliwiają mieszanie ciasta bez wkładu własnej pracy. Jednak ich możliwości są nieco inne.

Mikser z misą – oszczędzaj swoje stawy
Mikser z misą to tradycyjny mikser, który dodatkowo wyposażony został w stojak oraz dołączoną do niego misę. Dzięki temu, w odróżnieniu od znacznie prostszego modelu klasycznego, podczas pracy nie musisz trzymać w dłoni sprzętu. Oznacza to, że nie tylko masz wolne ręce i możesz zająć się w czasie miksowania czymś innym, a także nie obciążasz zanadto stawów. Mieszanie ciasta biszkoptowego może w końcu trwać nawet 20 minut. Zobacz miksery dostępne w Neo24 i wybierz ten, który sprawdzi się w Twojej kuchni.

Robot kuchenny – kilka urządzeń w jednym
Robot kuchenny zazwyczaj wyposażony jest w dodatkowe, poza misą, elementy. Znajdziesz tutaj nie tylko pojemniki ułatwiające mieszanie składników, ale również tarcze i końcówki poprawiające wydajność pracy. W bardziej rozbudowanych i nieco droższych egzemplarzach możesz również zetrzeć ziemniaki oraz wycisnąć sok. Wybór takiego urządzenia polecamy osobom, które dopiero zaczynają wyposażać kuchnię – w ten sposób kilka funkcjonalności zamkną w jednym sprzęcie. Zamiast kupować oddzielnie sokowirówkę, mikser, malakser i blender, wybierz po prostu robota kuchennego. Sprawdź ofertę robotów kuchennych, by wybrać urządzenie, które pomoże Ci uzupełnić wyposażenie kuchenne.

Robot planetarny dla kochających domowe wypieki
Zagniatanie ciasta drożdżowego to proces wymagający zarówno siły, jak i cierpliwości, które nie każdy posiada. Dlatego dla osób, które uwielbiają własnoręcznie przyrządzać ciasto, ale nie zawsze mają na to siłę, przydatnym pomocnikiem będzie najsilniejszy z trzech opisywanych przez nas urządzeń – robot planetarny. Spośród pozostałych wyróżnia się największą mocą, która może wynosić ponad 1200 W. Dzięki temu poradzi sobie za zagniataniem ciężkiego ciasta drożdżowego, czemu nie podoła żaden mikser kuchenny.

W robotach planetarnych znajdziesz zatem misę, wykonaną zazwyczaj ze stali nierdzewnej, wymienne końcówki do różnych rodzajów ciasta, a także ostrza do rozdrabniania warzyw. Niektóre model umożliwiają również mielenie mięsa, dzięki czemu przyrządzisz doskonałe pasztety i pasty. Roboty planetarne to najdroższe urządzenia w naszym zestawieniu, jednak zaawansowany, domowy kucharz i cukiernik doceni jego obecność podczas przygotowywania posiłków.

artykuł sponsorowany   

Filmowe Walentynki  
Data: 14 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Czekoladki, maskotki, serduszka – to wszystko już było na ubiegłoroczne Walentynki, na poprzednie też… Czas świętować w filmowym stylu. 14 lutego Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza na niezapomnianą „Podziemną galę muzyki filmowej”.
Filmowe Walentynki
Bal Królewski A.D. 2020  
Data: 8 lutego 2020
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnego „Solne Miasto” oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce serdecznie zapraszają na Bal Królewski A.D. 2020, który odbędzie się 8 lutego 2020 roku o godzinie 19:00, w centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto".
Bal Królewski A.D. 2020