carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-12-22

Wigilia dla mieszkańców - relacja


Już za kilka dni na niebie wyglądać będziemy pierwszej gwiazdki i w gronie rodzinnym zasiądziemy do wigilijnego stołu. Tradycyjnie, tuż przed najpiękniejszymi świętami w roku, Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka zaprosił mieszkańców na Rynek Górny w Wieliczce.

fot. CKiT/Agnieszka Rogalska

Niedzielne spotkanie wigilijne było nie tylko okazją do złożenia życzeń zdrowych i spokojnych świąt oraz pomyślności w nadchodzącym 2016 roku, ale również do wysłuchania kolędujących zespołów i spróbowania tradycyjnych potraw, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Wspaniałą oprawę dla wigilijnych uroczystości stanowiły także świąteczne drzewka udekorowane specjalnie na tę okazję przez przedszkolaki i uczniów szkół podstawowych w ramach akcji „Choinka z klasą” oraz bożonarodzeniowa szopka wykonana przez Przemysława Kwiecińskiego z Małej Wsi. Jak zawsze na spotkanie z mieszkańcami Wieliczki przybył Święty Mikołaj, a poszukujący pomysłów na świąteczne prezenty mieli okazję zakupić je na kiermaszu rękodzieła. W programie tradycyjnie znalazła się również zbiórka charytatywna zorganizowana przez MGOPS i Parafialny Zespół CARITAS.

/CKiT/

W tym miejscu
można natomiast obejrzeć filmową relację z tegorocznego spotkania wigilijnego na wielickim rynku.

Wigilia dla mieszkańców - relacja - zobacz zdjęcia

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022