.
Opublikowano: 2017-02-04

Witajcie w naszej bajceCzwarty doroczny bal karnawałowy Kół Gospodyń Wiejskich tym razem odbył się w Janowicach – motywem przewodnim balu były bajki. Gospodynie z 19 kół dały popis kreatywności, dystansu do siebie i poczucia humoru.


Wśród bajkowych postaci mogliśmy spotkać smerfy, myszkę Miki, czerwone kapturki, królewny śnieżki i siedmiu krasnoludków, pszczółkę Maję, dobre wróżki, a także czarownice. Nie mogło zabraknąć artystycznego akcentu w postaci odegranej przez panie z Grabia bajki o królewnie śnieżce. Panie z kół gospodyń, na co dzień animatorki życia kulturalnego w swoich miejscowościach, integrują mieszkańców wokół najpiękniejszych tradycji regionu, angażując się w ciągu roku w wiele wydarzeń organizowanych w Wieliczce.

/Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce/

Witajcie w naszej bajce - zobacz zdjęcia   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022