carrefour








.



leroymerlin



Opublikowano: 2015-08-07

Witamy na królewskim etapie 72. Tour de Pologne


Królewski etap 72. Tour de Pologne z BUKOVINA Terma Hotel Spa do Bukowiny Tatrzańskiej powinien rozstrzygnąć o klasyfikacji końcowej całego wyścigu. Żółtej koszulki lidera broni dziś Belg Bart De Clercq (Lotto – Soudal).

 
Etap wokół Bukowiny to najbardziej wymagający sprawdzian dla kolarzy biorących udział w Tour de Pologne. Po starcie z BUKOVINA Terma Hotel Spa peleton pomknie w stronę Zakopanego, gdzie kolarze przejadą trzy krótkie okrążenia i powalczą na Premii Specjalnej. Później przed nimi cztery okrążenia z ośmioma Górskimi Premiami I kategorii Tauron. Kolarze cztery razy wjadą na Ząb i cztery razy na Ścianę BUKOVINA, a finiszować będą w Bukowinie Tatrzańskiej około 18.45. Na trasie znajduje się również Lotna Premia Lotto w Poroninie.

Królewskiemu etapowi zawsze towarzyszą największe emocje, ponieważ to właśnie on decyduje o zwycięstwie w całym wyścigu. Cieszymy się, że możemy kibicować światowej czołówce kolarzy i wspólnie dopingować ich na trasie. W tym roku będzie to można zrobić również w specjalnej Strefie Kibica BUKOVINA, którą zorganizowaliśmy przy Ścianie BUKOVINA. Tradycją królewskiego etapu jest również świętowanie sportowej rywalizacji w Termach BUKOVINA, w których każdy sportowiec może się zregenerować i wypocząć – mówi Edward Kuchta, prezes Fundacji BUKOVINA.

O końcowe zwycięstwo w całym wyścigu powinno walczyć dwunastu zawodników, których w klasyfikacji dzieli maksymalnie 17 sekund. Wśród nich są między innymi Fabio Aru (Astana), Christophe Riblon (AG2R), czy Jon Izaguirre (Movistar). Najlepszy z Polaków Tomasz Marczyński jest 21. i traci do lidera ponad dwie minuty. Informacje o miejscu startu – BUKOVINA Terma Hotel Spa (http://www.hotelbukovina.pl/), informacje o miejscu mety Bukowina Tatrzańska (http://ugbukowinatatrzanska.pl/)

Czołowa piątka klasyfikacji generalnej Skandia:

1. Bart De Clercq (Lotto Soudal) 20:55:42 15:06:27
2. Diego Ulissi (Lampre Merida) 04’
3. Davide Formolo (Cannondale Garmin) 06’
4. Ben Hermans (BMC) 09’
5. Jon Izaguirre (Movistar) 09’

Lider klasyfikacji Najlepszy Góral Tauron: Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice)
Lider klasyfikacji Najaktywniejszy Zawodnik Lotto: Kamil Gradek, Reprezentacja Polski
Lider klasyfikacji Najlepszy Sprinter Lang Team: Marcel Kittel, Giant-Alpecin
Najwyżej sklasyfikowany polski zawodnik Lotos: Tomasz Marczyński (Reprezentacja Polski)
Klasyfikacja drużynowa: BMC Racing Team

Zapraszamy na www.tourdepologne.pl oraz do śledzenia mediów społecznościowych Twitter (#RideThePolishPassion), Facebook i Instagram.





Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka