.
Opublikowano: 2023-06-21

Wizyta w podziemnym UzdrowiskuW pierwszy weekend czerwca Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprosiła na zwiedzanie podziemnego kompleksu leczniczego. Dlaczego oddychanie słonym powietrzem jest takie zdrowe? Kim był doktor Feliks Boczkowski i czym zasłużył się dla Wieliczki? Jak głębokie jest słone jezioro w komorze Wessel? Na wszystkie pytania odpowiadali pracownicy Uzdrowiska, którzy oprowadzali gości Dni Otwartych.


Na trasie podziemnego spaceru były komory na co dzień dostępne tylko kuracjuszom: Stajnia Gór Wschodnich, Smok, Boczkowskiego oraz Jezioro Wessel. Zwiedzający mieli okazję zobaczyć m.in. ślady po eksploatacji solnego złoża metodą natryskową (fantazyjny pejzaż komory Boczkowskiego) czy malownicze wnętrze komory Jezioro Wessel, którą górnicy wykuli z myślą o turystach.

Na III poziomie zabytkowej kopalni, z dala od uczęszczanych turystycznych szlaków czas zdaje się płynąć inaczej – zdecydowanie wolniej i spokojniej. Goście Dni Otwartych podkreślali zalety kopalnianego powietrza, a także chętnie korzystali z okazji do spaceru. Dzieci dotrzymywały kroku dorosłym, pilnie rozglądając się po niezwykłych solnych wnętrzach oraz pozując do pamiątkowych rodzinnych zdjęć. Zwiedzanie było bezpłatne.


Wizyta w podziemnym Uzdrowisku - zobacz zdjęcia

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022