.


leroy merlin


Opublikowano: 2020-07-26

Woda zdatna do spożycia w Wieliczce i kilku miejscowościach, ale nie wszędzie – sprawdź szczegółySanepid zniósł zakaz spożywania wody w Wieliczce i kilku miejscowościach jednak w niektórych rejonach nadal obowiązuje zakaz lub ograniczenia. Poniżej publikujemy komunikaty burmistrza Wieliczki w tej sprawie.


INFORMACJA BURMISTRZA DLA MIESZKAŃCÓW (25 lipca 2020r.)

Szanowni Państwo,

Pozwolę sobie przekazać Państwu Komunikat dotyczący przydatności wody pitnej na obszarach w których obowiązywał zakaz od dnia 23 lipca 2020 r.

Po przeprowadzonych badaniach próbek wody pobranych w dniu 23 lipca i po uzyskaniu wyników tych badań w dniu 25 lipca 2020 roku, a następnie po przekazaniu badań do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wieliczce otrzymaliśmy decyzję o przydatności wody z wodociągu do spożycia i użytku na terenie miasta Wieliczka oraz miejscowości: Czarnochowice, Kokotów, Strumiany i Lednica Górna.

Jednoczenie pozostają ograniczenia w korzystaniu z wody z wodociągu na terenie Śledziejowic( z warunkowym dopuszczeniem), a miejscowościach Zabawa i Sułków pozostają ograniczenia tak jak dotychczas.

Pozwolę sobie umieścić wyżej wymienioną decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wieliczce na stronie internetowej gminy.

Szanowni Państwo jednocześnie podaję do wiadomości publicznej mój komunikat:

W związku z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego (PPIS) w Wieliczce z dnia 25 lipca 2020 r. informujemy:
o przydatności wody do spożycia przez mieszkańców z Wodociągu Publicznego Wieliczka, to znaczy, że woda może być wykorzystywana do spożycia i celów użytkowych bez ograniczeń przez mieszkańców części Gminy, w której obowiązywał zakaz, tj.: miasta Wieliczka oraz miejscowości: Czarnochowice, Kokotów, Strumiany, Lednica Górna.
W miejscowości Śledziejowice otrzymaliśmy warunkowe dopuszczenie wody z wodociągu do spożycia przez ludzi, to znaczy, że woda jest zdatna do spożycia przez ludzi po przegotowaniu co najmniej przez 2 minuty.
Natomiast w miejscowościach Zabawa i Sułków nadal obowiązuje zakaz używania wody z wodociągu do celów spożywczych czyli wodę można używać tylko do celów sanitarnych.
W tych miejscowościach, tj. w Śledziejowicach, Zabawie i Sułkowie woda do picia będzie nadal, tak jak dotychczas, dostarczana beczkowozami oraz w butelkach, a stacjonarny punkt pobory wody zostaje utrzymany w Szkole Podstawowej w Węgrzcach Wielkich.
Miejsko-Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego pracuje nadal, do usunięcia skażenia wodociągu w miejscowościach Śledziejowice, Zabawa i Sułków.

Komunikat obowiązuje od momentu ogłoszenia. Kolejny komunikat zostanie wydany jutro, tj. w niedzielę 26 lipca 2020 r. w godzinach wieczornych po wynikach kolejnych badań.


INFORMACJA BURMISTRZA DLA MIESZKAŃCÓW (26 lipca 2020r.)

Szanowni Państwo,

Pozwolę sobie przekazać Komunikat dotyczący wody pitnej na obszarach Śledziejowic, Zabawy, Sułkowa, w których obowiązywał zakaz od dnia 23 lipca 2020 r. a następnie warunkowe dopuszczenie miejscowości Śledziejowice oraz zakaz obowiązujący w miejscowościach Zabawa i Sułków zawarty w komunikacie z dnia 25 lipca czyli z dnia wczorajszego.

Po przeprowadzonych badaniach próbek wody pobranych w dniu 24 lipca i po otrzymaniu wyników badań w dniu dzisiejszym, a następnie po przekazaniu badań do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wieliczce otrzymaliśmy decyzję o przydatności wody z wodociągu do spożycia i użytku na terenie miejscowości Śledziejowice.

Jednoczenie pozostają ograniczenia w korzystaniu z wody z wodociągu na terenie Zabawy i Sułkowa tzn. z warunkowym dopuszczeniem.

Warunkowe dopuszczenie wody z wodociągu do spożycia przez ludzi oznacza, że woda jest zdatna do spożycia przez ludzi po przegotowaniu.

Pozwolę sobie umieścić wyżej wymienioną decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wieliczce na stronie internetowej gminy.

Prosząc Państwa o zapoznanie z treścią decyzji i komunikatów.

W miejscowościach Zabawa i Sułków gdzie obowiązuje warunkowe dopuszczenie woda do picia będzie nadal, tak jak dotychczas, dostarczana beczkowozami oraz w butelkach, a stacjonarny punkt poboru wody zostaje utrzymany w Szkole Podstawowej w Węgrzcach Wielkich.
Miejsko-Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego pracuje nadal, do czasu usunięcia skażenia w wodociągu w miejscowościach Zabawa i Sułków.
Treść moje komunikatu zostanie opublikowana tak jak dotychczas na stronach internetowych oraz tablicach ogłoszeń.
Komunikat obowiązuje od momentu ogłoszenia.

Kolejny komunikat zostanie wydany w poniedziałek po otrzymaniu kolejnych badań.   

Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek