.Opublikowano: 2022-06-09

Wracają pociągi z Wieliczki do Krakowa z częstotliwością co 60 minut przez cały dzieńW niedzielę 12 czerwca wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy pociągów, tzw. rozkład wakacyjny, który potrwa do 3 września. Dzięki kolejnej inwestycji PLK, czyli oddaniu do użytku nowego mostu i toru w centrum Krakowa, będzie możliwe przywrócenie kursowania pociągów z Wieliczki do Krakowa z częstotliwością co 60 minut przez cały dzień.


Dla naszego regionu najważniejszą informacją podczas najbliższej korekty rozkładu jazdy pociągów jest to, że na odcinku Kraków Główny – Kraków Płaszów, pociągi ponownie będą kursować po dwóch czynnych torach. Po ponad 4 latach pociągi na najbardziej newralgicznym odcinku linii kolejowych na terenie województwa małopolskiego – Kraków Główny – Kraków Płaszów ponownie będą kursować po 2 czynnych torach. Jednocześnie dzienna przerwa w ruchu, która do tej pory w godzinach 10:00-14:00 wymuszała zawieszenie kursowania pociągów SKA1 i SKA3, będzie dotyczyć wyłącznie jednego toru. W efekcie do Krakowa Głównego dojedzie dużo więcej pociągów niż dotychczas, a ruch będzie mógł być prowadzony w bardziej płynny sposób. Zakończenie tej inwestycji pozwoliło na przywrócenie kursowania pociągów SKA1 w pełnej relacji Kraków Lotnisko – Wieliczka Rynek-Kopalnia przez cały dzień z częstotliwością co 60 minut.

Nowy rozkład jazdy pociągów z Wieliczki do Krakowa obowiązujący od 12 czerwca możecie pobrać w formacie PDF w tym miejscu.

Od 12 czerwca nastąpią również zmiany w kursowaniu Autobusowych Linii Dowozowych. Szczegóły oraz nowe rozkłady jazdy poszczególnych linii ADL znajdziecie tutaj.


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021