hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2017-11-06

Wreszcie znika pomarańczy kolor z Pałacu Przychockich na wielickim rynkuW 2010 roku Pałac Przychockich przeszedł renowację przy okazji której obiekt zyskał m.in. zupełnie nowy wygląd schodów od strony Rynku Górnego i nowy wygląd, a raczej nowy kolor elewacji. Ten specyficzny odcień pomarańczowego delikatnie rzecz ujmując, wyjątkowo rzucał się w oczy.


Z początkiem bieżącego roku ruszyły prace związane z przywróceniem wartości użytkowych i ekspozycji dziedzictwa kulturowego zabytkowego Pałacu Przychockich. Inwestycję wartą ponad 6 milionów złotych rozpoczęto od rozbiórki dachu oraz zburzenia sali gimnastycznej. Wewnątrz m.in. powstał szyb windowy oraz nowa klatka schodowa. Zakończenie planowane jest na pierwszy kwartał 2018 roku. Gdy prace zostaną zakończone do odnowionego pałacu przeniesie się Starostwo Powiatowe, które obecnie znajduje się w Sztygarówce. Przy okazji tegorocznych prac, Pałac Przychockich znów zmieni kolor. Tym razem na znacznie przyjemniejszy dla oka – będzie to jasno żółty kolor.

Na naszej stronie można obejrzeć również materiał filmowy oraz zdjęcia z prowadzonych przy Pałacu Przychockich prac. Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu, który znajduje się tutaj, oraz zdjęć, które znajdziecie w tym miejscu.

Poniżej natomiast zamieszczamy zdjęcia Pałacu z dotychczasowym pomarańczowym kolorem i nowym żółtym.

 
Wreszcie znika pomarańczy kolor z Pałacu Przychockich na wielickim rynku - zobacz zdjęcia   

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka