hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2018-01-10

Współpraca z Fundacja „Leonardo” w roku 2017Rok 2017 był niezwykle owocny. Wielicka biblioteka nawiązała współpracę z Fundacją Wspierania Rozwoju Społecznego „Leonardo”.


Zorganizowaliśmy warsztaty literackie, komputerowe i społeczne dla osób dorosłych z zaburzeniami psychicznymi. Spotykaliśmy się cyklicznie co czwartek w samo południe w siedzibie naszej biblioteki. Tematy warsztatów były przeróżne. Na warsztatach literackich poznawaliśmy elementy dramy. Każdy uczestnik mógł na krótka chwile przenieść się w inny świat i wcielić się w wybrana postać. Zajęcia te miały na celu przełamanie wewnętrznych barier komunikacyjnych. Z każdymi zajęciami pokonywano coraz więcej przeszkód.

Zajęcia komputerowe przybliżyły podopiecznym tajniki elektroniki. Uczestnicy zostali zapoznani z najpopularniejszymi portalami społecznymi, serwisami internetowymi ułatwiającymi funkcjonowanie w obecnym czasie. Nie straszne im były komputery, tablety i smartfony.

Spotkania o charakterze społecznym miały na celu poruszyć tematy towarzyszące nam w życiu codziennym. Każdy z nas często zastanawia się „Jak być szczęśliwym?”, „Jak pokonać swoje niepokoje i leki?”. Podopieczni fundacji nie mieli najmniejszego problemu z udzieleniem odpowiedzi na zadawane pytania. Wspólne rozmowy pozwoliły na znalezienie „złotego środka” na nurtujące nas problemy. Najważniejsze to nie zamykać się na świat tylko podzielić się swoimi troskami i problemami z otoczeniem.

W roku 2017 spotkaliśmy się aż 25 razy, co oznacza 1500 minut przeznaczonych na rozmowy, a za tym idzie 90 000 sekund poświęconych na polepszanie swego samopoczucia. Cieszymy się ogromnie, że spotkania z nami sprawiały wiele radości, śmiechu a czasami zadumy. Dziękujemy za wspólną współpracę i czekamy na więcej !

PiMBP w Wieliczce
[AG]   

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka