.


Opublikowano: 2019-10-29

Wszystkich Świętych 2019 w Wieliczce. Informacje i organizacja ruchu.Zapraszamy do zapoznania się z informacjami związanymi z Dniem Wszystkich Świętych 2019 w Wieliczce. Poniżej znajdują się m.in informacje o zmienionej organizacji ruchu, parkingach, autobusach.


- jednokierunkowy ruch na ul. Czarnochowskiej oraz ul. Grottgera, na których dodatkowo wprowadzono możliwość zatrzymania po lewej stronie wzdłuż chodnika,

- zalecany dojazd do Cmentarza od strony Krakowa droga krajową nr 94 oraz ul. Czarnochowską,

- na ul. Grottgera oraz ul. Czarnochowskiej będą dodatkowe przystanki dla autobusów MPK. (ozn. D-15)

- ograniczenie prędkości wraz z zakazem zatrzymywania w ciągu ulicy Piłsudskiego,

- zamknięcie łącznika pomiędzy ul. Czarnochowską a ul. Piłsudskiego barierami.

Zarząd Cmentarza Komunalnego w Wieliczce w załączeniu przedstawia informację dotyczącą organizacji uroczystości dnia Wszystkich Świętych 2019r.

1) Zmiana w organizacji ruchu drogowego będzie obowiązywała od godziny 9:00 dnia 31 października (czwartek) do godziny 17:00 dnia 3 listopada (niedziela).

2) W dniach 31.10 (czwartek) – 4.11 (poniedziałek) Cmentarz będzie czynny całą dobę. Od dnia 4.11 Cmentarz będzie zamykany o godz. 17:00 wg czasu zimowego, zgodnie z Regulaminem Cmentarza.

3) Biuro ZCK czynne będzie w dniu 1 listopada w godz. od 8:00 do 16:00, aby umożliwić odwiedzającym zasięgnięcie informacji o lokalizacji grobu, stanie prawnym grobu lub uiszczenie opłaty.

4) Dnia 1 listopada Msze Święte na Cmentarzu Komunalnym w Wieliczce odbędą się o godzinach: 10:00, 12:00 – Msza Święta z procesją, ostatnia Msza Święta odbędzie się po zakończonej procesji tj. ok. godziny 14:00. Dodatkowo w niedzielę 3 listopada o godzinie 11:00 zostanie odprawiona Msza Św. w Kaplicy na Cmentarzu.

5) W dniu 1 listopada, w godzinach 8:00 – 16:15 Społeczny Komitet Ratowania Zabytków Cmentarza Komunalnego w Wieliczce jak co roku będzie prowadził kwestę celem zebrania środków finansowych na odnowę zabytkowych nagrobków wielickiej nekropolii.

6) Całkowity zakaz prac kamieniarskich będzie obowiązywał od dnia 30.10 – 3.11.2019r.

7) W dniu 1 listopada autobusy komunikacji miejskiej będą kursować wg rozkładu obowiązującego w niedziele i święta. Będzie uruchomiona dodatkowa linia autobusowa nr 804, która będzie kursować również w sobotę i niedzielę 2 i 3 listopada.

nr 804 - będzie kursować w godz. ok. 8-20 z częstotliwością co 20 minut na trasie: „Cmentarz Batowice” – ul. Powstańców, ul. Strzelców, ul. Lublańska, ul. Młyńska, ul. Pilotów, ul. Olszyny, ul. Brodowicza, „Rondo Mogilskie”, al. Powstania Warszawskiego, ul. Kotlarska, ul. Klimeckiego, ul. Powstańców Wielkopolskich, ul. Wielicka, „Cmentarz Podgórski”, ul. Wielicka, Wieliczka - ul. Krakowska, Wieliczka - ul. Narutowicza, „Wieliczka Cmentarz”, Wieliczka - ul. Piłsudskiego – „Wieliczka Kampus”;

8) Punkt Medyczny będzie znajdował się w budynku Kaplicy Głównej, czynny będzie w dniu 1 listopada od godziny 8:00 do 20:00.

9) Lokalizacja punktów czerpania wody:
- studnia przy bramie głównej na Cmentarz od strony ul. Niecałej,
- studnia przy Kaplicy Głównej,
- kran od strony ul. Czarnochowskiej,
- studnia na „nowej części” Cmentarza.

10) Lokalizacja toalet: - parking przy ul. Niecałej,
- Kaplica Główna,
- droga pomiędzy „starą” i „nową” częścią Cmentarza,
- „nowa” część Cmentarza.

11) W dniu 1 listopada będzie nieodpłatnie udostępniony parking przy ul. Dembowskiego oraz parking pomiędzy ul. Słowackiego i Sienkiewicza, na tyłach sklepu „Biedronka”.


Parkingi w Wieliczce na Wszystkich Świętych 2019
(Kliknij na mapkę, aby powiększyć)Mapka ze zmienioną organizacją ruchu w Wieliczce na Wszystkich Świętych 2019
(kliknij na mapkę, aby powiększyć)
   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022