carrefour








.



leroymerlin



Opublikowano: 2012-10-30

Wybory w PCK w Wieliczce


Po zmianach statutu PCK dokonanych w ubiegłym roku, których celem było dostosowanie się polskiej organizacji do wymogów Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, także w Wieliczce odbyły się wybory na kolejną kadencję 2012-2016 wg nowych zasad.

W nowym statucie, między innymi zlikwidowane zostały Rady Reprezentantów, nie wolno pełnić podwójnej funkcji pracownika i działacza, zmniejszone zostały składy zarządów okręgowych (wojewódzkich), rejonowych (powiatowych), ograniczono ilość kadencji. Delegaci z terenu Powiatu Wielickiego na VI Rejonowym Zjeździe Sprawozdawczo-Wyborczym PCK wybrali Zarząd w składzie:

Henryk Uhryński – prezes
Grażyna Chlebda – wiceprezes
Maria Gertner – Krupa – skarbnik

oraz Komisję Rewizyjną:

Stefan Anlauf – przewodniczący
Katarzyna Bednarz
Jolanta Kuźma

W Zjeździe uczestniczył mgrinż.Stanisław Kracik jako Prezes Małopolskiego Oddziału Okręgowego PCK. Obecnie, ponieważ Stanisław Kracik został prezesem Zarządu Głównego PCK, na jego miejsce w Krakowie został wybrany dr hab. n. med. Mieczysław Pasowicz, który przez 20 lat pełnił funkcję dyrektora Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. 

Także w tym roku została zorganizowana przez Oddział Rejonowy PCK w Wieliczce akcja „Wyprawka dla żaka”. Za kwotę 1847,- zł zakupiono 50 wyprawek z artykułami szkolnymi, które otrzymali najbardziej potrzebujący uczniowie z terenu Powiatu Wielickiego.







Magia teatru i ekologii  
Data: 20 sierpnia
Lokalizacja: Niepołomice

Kolorowa scenografia, porywająca muzyka i przesłanie, które łączy pokolenia – już 20 sierpnia Niepołomickie Błonia zamienią się w tętniącą życiem plenerową scenę. Urząd Miasta i Gminy Niepołomice zaprasza na widowisko „Żywiołowo dla planety” w wykonaniu Teatru Katarynka – wydarzenie stworzone z myślą o dzieciach, ale skierowane do całych rodzin i wszystkich mieszkańców.
Magia teatru i ekologii
Puszcza na lata  
Data: 2 i 23 sierpnia 
Lokalizacja: Niepołomice

Letnie wieczory w otoczeniu zieleni, dźwięki eksperymentalnej elektroniki i rytmy jazzu unoszące się w powietrzu – to właśnie „Puszcza na Lata”, wyjątkowy cykl plenerowych koncertów organizowany wspólnie przez
Puszcza na lata