.






Opublikowano: 2019-03-19

Wyglądało groźnie, na szczęście kierowcy wyszli z kolizji bez większych obrażeń



Do groźnie wyglądającej kolizji doszło  14 marca po godz. 15.00 w Niepołomicach na ul. Heleny Modrzejewskiej.


Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie został poważnie ranny. Kolizja nie okazała się tak groźna, jak można byłoby przypuszczać. Jak wstępnie ustalili policjanci doszło do niej dlatego, że kierujący mercedesem zlekceważył znaki drogowe i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Peugeotem.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków i kolizji drogowych. Siadając za kierownicę pojazdu powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii.

KPP Wieliczka



   









Koncert Anny Rusowicz  
Data: 27 lipca 2025
Lokalizacja: Niepołomice

Już 27 lipca w Chatach pod Zamkiem Królewskim w Niepołomicach, w klimatycznej Osadzie Podegrodzie, odbędzie się wyjątkowy koncert plenerowy zatytułowany „Divy Polskiej Estrady”. Wystąpi Anna Rusowicz – jedna z najciekawszych wokalistek polskiej sceny muzycznej wraz z Rafałem Stępniem, znakomitym pianistą i aranżerem.
Koncert Anny Rusowicz
Lato Pełne Kultury  
Data: 20.VII - 31. VIII
Lokalizacja: Niepołomice

Już tego lata dziedziniec Zamku Królewskiego w Niepołomicach stanie się sceną wyjątkowych wydarzeń artystycznych. „Lato Pełne Kultury” to cykl letnich wieczorów pełnych muzyki, tańca i teatru w niezwykłej, historycznej scenerii.
Lato Pełne Kultury