W ramach wymiany Miast Partnerskich Wieliczka – Monachium delegacja Powiatu Wielickiego w dniach 20-25 lipca 2016 wyjechała na 5 Olimpiadę Sportową Młodzieży /5 JUGEND OLYMPIADE 2016 - LANDKREIS MUNCHEN/. Delegacja składała się z przedstawicieli władz Powiatu Wielickiego oraz 40 sportowców wraz z trenerami z takich dyscyplin jak: siatkówka, badminton, gimnastyka, pływanie i szachy.
Wśród sportowców znalazła się grupa 9 siatkarek na co dzień uczęszczających na zajęcia sportowe Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Wieliczce, a przebywały pod opieką swojego trenera Artura Stryszowskiego. Podczas zmagań sportowych 5 Olimpiady Młodzieży w Monachium dziewczęta z Wieliczki wygrały wszystkie mecze i zdobyły złoty medal.
Poza sportową rywalizacją młodzież wielicka miała możliwość zwiedzenia i zobaczenia bardzo wielu pięknych i ważnych miejsc, dzięki świetnie przygotowanemu programowi. Uczestnicy wyjazdu do Monachium byli między innymi w : Park Olimpijski /Olimpiapark/, Stadion piłkarski /Allianz Arena/, Stare Miasto, Centrum BMW, Muzeum BMW /Museum Gesamtausstellung/, Ośrodek Rekreacyjny /EU-Badegewasser-Feringasee/ oraz zwiedzili Miasto Monachium z autobusu, a podczas przejażdżki zapoznali się z historią, zabytkami miasta o których niezmiernie ciekawie opowiadała przewodniczka towarzysząca wielickiej delegacji.
W 5 Olimpiadzie Sportowej Młodzieży w Monachium wzięły udział: Patrycja Małota, Marcelina Ciastoń, Joanna Pikus, Weronika Pawlik, Julia Hebda, Julia Barska, Pola Palonek, Agnieszka Kyrcz, Magdalena Hartabus, które na co dzień biorą udział w zajęciach prowadzonych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce oraz trener Artur Stryszowski.