carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2011-09-19

Wymuszali pierwszeństwo - trzy osoby ranne


W miniony weekend doszło do dwóch poważnych zdarzeń drogowych. W sobotę /17.09.11r./ około godz. 16:30 w Targowisku kierujący Peugeotem nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu Volkswagenem w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. 

Ranne zostały trzy osoby – kierujący peugeotem / 26 lat / i jego pasażerka / 24 lata/ oraz pasażerka Volkswagena / 41 lat/. Kierujący byli trzeźwi. Policja zabezpieczyła peugeota do badań przez biegłego specjalistę.

Do drugiego zdarzenia drogowego doszło w nocy z soboty na niedzielę w Wieliczce na skrzyżowaniu krajowej „4” z ul. Czarnochowską. Jak wynika z wstępnych ustaleń policji, kierujący Volkswagenem wjechał na czerwonym świetle i zderzył się z prawidłowo jadącym Renault. Kierujący volkswagenem /26 lat/ był nietrzeźwy. Jak pokazały badania, miał on nieco ponad dwa promile alkoholu w organizmie. W podobnym stanie był jadący z nim pasażer /23 lata/ - 2,2 promile. Nie było rannych. Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności zdarzeń.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022