hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-09-06

Wynajem długoterminowy - w jaki sposób działa?Wśród polskich kierowców coraz popularniejsze staje się wynajmowanie samochodów kosztem leasingu lub zakupu na własność. Czy takie rozwiązanie jest korzystne? W jaki sposób działa wynajem długoterminowy?


Wśród polskich kierowców coraz popularniejsze staje się wynajmowanie samochodów kosztem leasingu lub zakupu na własność. Czy takie rozwiązanie jest korzystne? W jaki sposób działa wynajem długoterminowy?

Kto może skorzystać z wynajmu długoterminowego?

Wynajem długoterminowy samochodu nie jest zarezerwowany wyłącznie dla korporacji czy małych przedsiębiorców. Z tej usługi skorzystać mogą zarówno osoby prywatne, jak i firmy. To alternatywna opcja finansowania samochodu do leasingu lub kredytu. Taki sposób użytkowania samochodu można nazwać pewnego rodzaju abonamentem. Działa to bowiem w podobny sposób do płatności za usługi takie jak telefon czy serwisy streamingowe. Klient wybiera odpowiadający jego potrzebom pakiet, gdzie wybiera konkretny model samochodu oraz usługi dodatkowe zawarte w kwocie abonamentu.

Opłaty

Jakie konkretnie elementy usługi zawarte są w jednorazowej racie? Wszystko zależy od klasy samochodu i tego co oferuje firma wynajmująca. Przykładowo wynajem długoterminowy Go-fleet.pl w ramach płatności zapewnia pakiet autoryzowanych usług serwisowych wraz z opłaconym OC i AC. Ponadto standardem jest dostępność aut zastępczych w razie awarii oraz assistance. Dodatkowo każdy może skorzystać z takich usług jak: wymiana i przechowywanie opon sezonowych, czy karty paliwowe, dzięki którym kierowcy korzystają ze stałych zniżek na paliwo.

Przewagą wynajmu długoterminowego nad leasingiem jest to, że przy podpisaniu umowy często nie jest konieczny wkład własny konieczny zawsze w przypadku leasingu. Jeżeli decydujesz się na abonamentowe finansowanie swojej firmowej floty, bez problemu odliczysz to od podatku, na tych samych zasadach jak w przypadku kredytu lub leasingu.

Limit kilometrów

W zasadzie jedynym minusem jeśli decydujemy się na skorzystanie z wynajmu auta, jest konieczność ustalenia limitu kilometrów. Może to być dla niektórych uciążliwe ze względu na pewne ograniczenie nakładane na nas z góry. Niekiedy trudno jest także przewidzieć nasze podróże z dokładnością co do kilometra. Widełki są jednak na tyle szerokie, że każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego czy potrzebujemy miejskiego hatchbacka, czy też firmowego auta dostawczego kursującego raz w tygodniu na trasie Kraków-Szczecin.

Długość umowy

Usługa wynajmu długoterminowego to rozwiązanie na dłuższy okres. Długość umowy to najmniej 24 lub 36 miesięcy. Istnieją także opcje wynajmu krótko i średnioterminowego, gdzie okres ten jest dużo krótszy.

Czy zwrot samochodu to jedyna opcja?

Umowa wynajmu długoterminowego może zostać zakończona w dwojaki sposób. Po jej rozwiązaniu kierowca może zwrócić samochód i jeśli chce, zawrzeć nową umowę, wybrać nowszy model lub zupełnie inną markę. Jeśli wynajmowany model wyjątkowo przypadł nam do gustu nic nie stoi na przeszkodzie, by stać się jego właścicielem. Wykup samochodu po upływie okresu najmu to mniej popularna opcja, ale jest on jak najbardziej możliwy.

artykuł sponsorowany

 
Wynajem długoterminowy - w jaki sposób działa? - zobacz zdjęcia   
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza