carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2012-09-21

Wypadek na quadzie oraz zatrzymanie za włamanie i kradzież


We wtorek 18 września 2012 roku około godz. 16:20 w Woli Batorskiej kierujący quadem /56 lat/ w pobliżu wałów wiślanych na rozwidleniu dróg stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowe ogrodzenie prywatnej posesji. Mężczyzna z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Na razie mnie są znane przyczyny zdarzenia. Policja wyjaśnia sprawę.

Natomiast kilka dni wcześnie, bo w nocy z 15/16 września 2012 roku do jednego ze sklepów na terenie gminy Wieliczka dokonano włamania. Skradziono papierosy, tytoń, zapalniczki, słodycze oraz pieniądze. Właściciel wstępnie oszacował straty na około 3000zł. Wczoraj przed południem policjanci zatrzymali sprawców /18 lat i 16 lat/. Część skradzionych przedmiotów odzyskano. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem za co grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Natomiast jego niepełnoletnia wspólniczka odpowiadać będzie przed sądem rodzinnym.

Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza