hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-09-07

Wypadek śmiertelny. Kierujący motocyklem zginął na miejscu, jego 13-letni syn przeżył.W sobotę 4 września, około godziny 20:10 na drodze wojewódzkiej 966 w Bilczycach doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Motocyklista wywrócił się i zginął na miejscu. Razem z nim jechał jego 13-letni syn, który nie odniósł poważnych obrażeń.


Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 37-letni mężczyzna jechał wraz ze swoim 13-letnim synem drogą wojewódzką 966 od Wieliczki w kierunku Gdowa. W miejscowości Bilczyce kierujący motocyklem gwałtownie zahamował i stracił panowanie nad jednośladem w wyniku czego motocykl przewrócił się. Mężczyzna uderzył głową o jezdnię, kask który miał na głowie pękł w wyniku upadku. 37-latek nie posiadał uprawień do kierowania motocyklem. Na miejscu pracowali strażacy z OSP Gdów, JRG Wieliczka, OSP Bilczyce, Zespół Ratownictwa Medycznego, policja, biegły sądowy i prokurator. Na miejsce wypadku zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak został on zawrócony w trakcie lotu. Mężczyzna prowadzący motocykl zginął na miejscu, jego 13-letni syn nie odniósł poważniejszych obrażeń. Oględziny prowadzone na miejscu przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce oraz biegłego sądowego nadzorował Prokurator.

Jakiś czas temu w serwisach internetowych pojawiły się informacje dotyczące tego wypadku, które przedstawiały to zdarzenie zupełnie inaczej, a mianowicie motocyklista miał stracić panowanie nad jednośladem w wyniku wtargnięcia pieszego na jezdnie, a po upadku miał dostać się pod koła innych pojazdów. Jak widać informacje te były niesprawdzone.

Dochodzenie w tej sprawie jest w toku, okoliczności, przyczyny zdarzenia są ustalane.

Policjanci proszą o zgłaszanie się świadków wypadku. Wszystkie osoby mające informacje, dotyczące tego zdarzenia prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wieliczce pod nr tel. 47 83 41 211 lub 47 83 41 225.

Policja ostrzega przed jazdą motocyklem bez uprawnień. Jazda jednośladem wymaga nie tylko wiedzy ale i umiejętności i odpowiedniej techniki jazdy. Szkolenie jest niezbędne by bezpiecznie poruszać się motocyklem po drogach publicznych.   
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza