hyundai


.mazda

Opublikowano: 2020-12-19

Wypadek śmiertelny. Samochód osobowy zderzył się z busem. 7 osób poszkodowanych, 1 osoba nie żyje.Dziś około godziny 15:00 na DK94 w miejscowości Zagórze w gminie Niepołomice doszło do poważnego wypadku z udziałem busa oraz samochodu osobowego w którym jedna osoba zginęła na miejscu, a siedem zostało rannych.


Busem podróżowało 15 osób, 7 z nich zostało rannych w wyniku zderzenia busa z samochodem osobowym marki Ford i zostali zabrani przez ZRM do szpitala. W samochodzie znajdowała się tylko jedna osoba – 24-letni kierowca, który zginął na miejscu. Aby dostać się do kierowcy samochodu osobowego, strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Na miejscu zdarzenia działaniami ratowniczymi kierował komendant PSP w Wieliczce mł. bryg. Leszek Kasiński. Podczas działań służb droga była całkowicie zablokowana. Obecnie jest już przejezdna. W akcji ratowniczej udział brało, kilka Zespołów Ratownictwa Medycznego, policja oraz strażacy z JRG Wieliczka, OSP Niepołomice i OSP Staniątki – łącznie 6 zastępów straży pożarnej, 28 strażaków. Przyczyny wypadku bada policja, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Ford przejechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się czołowo z busem.   20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021