carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2011-12-06

Wypadek w Bilczycach – czołowe zderzenie dwóch aut


Wczoraj /05.12.11r./ około godz. 14:20 w Bilczycach doszło do wypadku drogowego. Jak wynika z wstępnych ustaleń policji, kierujący Land Roverem, jadąc w kierunku Gdowa, podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka Oplem.

Kierująca oplem /32 lata/ z ciężkimi obrażeniami ciała została helikopterem przetransportowana do szpitala. Kierujący Land Roverem /53 lata/ także został hospitalizowany. Droga wojewódzka nr 966 była zablokowana około godziny. Policja zorganizowała objazdy. Wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności zdarzenia zajmuje się wielicka policja. Na miejsce zdarzenia zostały wysłane dwa zastępny OSP Gdów oraz 2 zastępy JRG Wieliczka, które zabezpieczyły miejce wypadku m.in. usuwając rozlane płyny eksploatacyjne jak i również przygotowały lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który ciężko ranną kobiete zabrał do szpitala.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022