carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2011-12-02

Wypadek w Marszowicach - zderzenie dwóch ciężarówek


Wczoraj /01.12.11r./ około godz. 8:30 w Marszowicach doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch ciężarówek. Jak wynika z wstępnych ustaleń policji, kierujący MAN-em /32 lata/ stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas i zderzył się z jadącą z naprzeciwka Scanią.

Kierujący Scanią /37 lat/ z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi. Przybyła na miejsce Straż Pożarna zmuszona byłą użyć sprzętu hydraulicznego, aby wydostać poszkodowanego z wnętrza kabiny. Po przekazaniu poszkodowanego załodze karetki pogotowia zabezpieczono miejsce zdarzenia usuwając rozlane płyny eksploatacyjne jak i również usuwając z drogi rozbite samochody. Od momentu wypadku do godziny 13:00 kiedy na miejscu zdarzenia trwały czynności zarówno służb porzadkowych jak i ratowniczych droga była całkowicie zablokowana. W działaniach udział brało OSP Marszowice 1 zastęp, OSP Gdów 2 zastępy, JRG Wieliczka 5 zastępów, JRG 2 z KM PSP w Krakowie 1 zastęp (ratownictwo drogowe)35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022