carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-06-27

Wypadek w pracy - kilkutonowa maszyna przygniotła człowieka


Wczoraj /26.06.13r./ w Wieliczce na terenie jednego z zakładów produkcyjnych kilkutonowa maszyna przygniotła sześćdziesięcioletniego mężczyznę. Do zdarzenia doszło około godz. 16:30.

Wstępne ustalenia wskazują, że trzech mężczyzn przewoziło między sąsiednimi halami kilkutonową maszynę na specjalnych podstawkach umożliwiających toczenie po podłodze. Gdy maszyna była już na właściwym miejscu, jeden z mężczyzn chciał przy pomocy podnośnika unieść maszynę, aby wydobyć znajdujące się pod nią podstawki. Niestety w tym momencie zaczęła się ona chwiać. Przewracając się maszyna spowodowała upadek mężczyzny na inne urządzenie o nieco mniejszej masie a następnie uderzenie o butlę gazową. Pomimo akcji reanimacyjnej mężczyzna zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce.

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka