carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2017-07-20

Wypadek w Sierczy. 62-latka zabrana do szpitala śmigłowcem LPR.Wczoraj, tj. w środę 19 lipca około godziny 12:30 w Sierczy, doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego.


Kierująca samochodem Audi, 28-letnia kobieta na łuku drogi w prawo, przekroczyła oś jezdni, a następnie najechała na jadący z przeciwnego kierunku ruchu samochód ciężarowy marki MAN kierowany przez mężczyznę lat 37. W wyniku zderzania pasażerka Audi, lat 62 doznała urazu głowy, klatki piersiowej, złamania obręczy barkowej i została przetransportowana przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Szpitala w Krakowie. Uczestnikiem wypadku było też małe dziecko, które również trafiło do szpitala, na szczęście bez poważniejszych obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

 
Wypadek w Sierczy. 62-latka zabrana do szpitala śmigłowcem LPR. - zobacz zdjęcia

   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022