.


Opublikowano: 2019-12-16

Wypadek w Targowisku i StaniątkachDziś rano tj. 16 grudnia doszło do dwóch wypadków drogowych na autostradzie A4. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Targowisku, drugie w Staniątkach.


Do pierwszego zdarzenia z udziałem samochodu ciężarowego doszło w Targowisku na autostradzie A4 około 8:29. Samochód ciężarowy uderzył w nasyp autostrady. W wyniku uderzenia rozszczelnił się zbiornik z paliwem, ok. 1000 l paliwa zaczęło wyciekać do rowu. Na miejscu pracowały 2 zastępy JRG Wieliczka oraz 3 zastępy OSP Kłaj, m.in. przepompowano paliwo do zbiorników zastępczych oraz wyciągnięto pojazd na pas awaryjny.

Do drugiego zdarzenia doszło kilka minut później - około godziny 8:35. Na autostradzie A4 w Staniątkach zderzyły się dwa samochody osobowe. Dwie osoby zostały poszkodowane i przetransportowane do szpitala. Na miejscu pracowały zastępy JRG Wieliczka oraz OSP Staniątki, które m.in. zabezpieczyły miejsce zdarzenia oraz udzieliły pierwszej pomocy.    

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022