.
Opublikowano: 2024-02-06

Wypadek w Wieliczce. Motocykl zderzył się z samochodem.Dziś, tj. we wtorek 6 lutego, około godziny 15:00 w Wieliczce na ulicy Dembowskiego doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego – motocykl zderzył się z samochodem osobowym. Do zdarzenia doszło na ulicy Dembowskiego na wysokości parkingu Park&Ride przy stacji kolejowej Wieliczka Park.


Jak poinformował nas rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, st. asp. Paweł Tomasik, ze wstępnych ustaleń policji wynika, że samochód osobowy marki Audi, wyjeżdżając z parkingu, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu od strony centrum Wieliczki motocyklowi. Doszło do zderzenia obu pojazdów - mężczyzna kierujący motocyklem z obrażeniami ciała został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Kierujący byli trzeźwi. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia. Wypadek spowodował spore utrudnienia w ruchu, również wśród komunikacji miejskiej.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022