carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2010-05-06

Wypadek w Zagórzanach


Wczoraj tj. 5 maja około godziny 7:00 na terenie naszego powiatu w miejscowości Zagórzany doszło do wypadku drogowego z udziałem autobusu, samochodu osobowego oraz rowerzysty. Mimo poważnie wyglądających uszkodzeń samochodu osobowego obeszło się bez ofiar śmiertelnych


W zdarzeniu drogowym brał udział autobus szkolny, który na szczęście w chwili wypadku nie przewoził dzieci. W pojeździe tym oprócz kierowcy znajdowała się tylko jedna pasażerka, która nie odniosła obrażeń podobnie jak i kierowca. Początkowo nie mogli oni opuścić autobusu gdyż ten w wyniku wypadku znalazł się w rowie przez co drzwi wyjściowe zostały zablokowane. Drugim uczestnikiem zdarzenia był samochód osobowy Opel Astra, który dodatkowo ciągnął za sobą przyczepkę. W Oplu znajdowały się dwie osoby, kierowca oraz pasażerka, oboje odnieśli obrażenia. Kobiecie udało się wydostać z wraku samochodu, kierowca natomiast który pozostawał w samochodzie przytomny został uwolniony dopiero przez Straż Pożarną za pomocą narzędzi hydraulicznych. Zarówno kobieta jak i kierowca Opla Astry zostali odwiezieni do szpitala. Trzeci uczestnik zdarzenia którym był rowerzysta, nie został odwieziony do szpitala został zbadany na miejscu w karetce.

Odcinek drogi numer 966 na której doszło do zderzenia autobusu z samochodem osobowym został zamknięty na czas usuwania skutków zdarzenia. Na miejsce zdarzenia został wysłany radiowóz policyjny, karetka pogotowia oraz jednostki straży pożarnej. W zabezpieczaniu miejsca zdarzenia oraz usuwaniu jego skutków brało udział łącznie 25 strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce jak i OSP z Gdowa.

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka