carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-03-31

Wypadki: Ranny motocyklista w Kokotowie i interwencja śmigłowca LPR w Zborczycach


W piątek /28.03.14r./ około godz. 15:40 w Kokotowie doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty oraz kierującego seatem.

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

Jak wynika z wstępnych ustaleń policji, motocyklista jadąc od Krakowa w kierunku Węgrzc Wielkich, zaczął wyprzedzać seata oraz jadącego za nim peugeota. Nagle stracił panowanie nad pojazdem i najechał na betonowy krawężnik . 26-latek z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. On jak i kierujący seatem byli trzeźwi. Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności zdarzeń.


.......  Do drugiego wypadku doszło w sobotni wieczór w Zborczycach. Około godz. 18:10 kierujący fordem jadąc od strony Krakuszowic w kierunku Suchoraby z nieustalonych przyczyn zjechał nagle na lewe pobocze a następnie do przydrożnego rowu po czym uderzył w drzewo. 21-latek w ciężkim stanie został śmigłowcem przetransportowany do szpitala. Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności zdarzeń.  

W mieszkaniu zatrzymanego w Wieliczce mężczyzny znaleziono marihuanę wartą 20 000 zł

 


20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021