.


Opublikowano: 2017-01-25

Wypożyczał sprzęt w Krakowie i chciał go sprzedać na terenie naszej gminy.W poniedziałek 23 stycznia 2017 roku funkcjonariusze ogniwa patrolowo interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zatrzymali mężczyznę, który oferował do sprzedaży wypożyczone elektronarzędzia.


Ustalono, że mężczyzna wypożyczył sprzęt w wypożyczalni w Krakowie a następnie chciał go sprzedać w podobnej firmie na terenie gminy wieliczka twierdząc, że rzeczy te stanowią jego własność. Ponadto w trakcie czynności okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym. W dniu dzisiejszym tj. 25 stycznia br. mężczyzna usłyszał zarzuty za usiłowanie oszustwa oraz przywłaszczenia mienia.

Zebrany do chwili obecnej materiał dowodowy wskazuje, że sprawca mógł dopuścić się jeszcze co najmniej kilkudziesięciu podobnych przestępstw. Z uwagi na ich charakter postawienie zarzutów możliwe będzie po uzyskaniu kompletnych danych z instytucji bankowych, operatorów sieci komórkowych oraz administratorów portali internetowych.

KPP w Wieliczce   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022