.
Opublikowano: 2023-11-24

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego w Krakowie – rozwiązanie dla firm i osób prywatnych. Jakie maszyny i urządzenia oferuje?Wynajem sprzętu budowlanego to świetny, sprawdzony sposób, by szybko zyskać dostęp do najwyższej jakości maszyn, których zakup jest poza naszym zasięgiem. Zanim jednak podpiszemy umowę i wypożyczymy konkretne urządzenie, warto dokładnie zapoznać się z warunkami, jakie oferuje najmujący!


Czym jest wypożyczalnia maszyn budowlanych i jak działa taka firma?

Pozornie odpowiedź na to pytanie jest banalna: jest to przedsiębiorstwo, które zakupiło określone urządzenia, a następnie, za opłatą, wynajmuje je innym podmiotom: firmom lub osobom prywatnym. Ta definicja jest jednak zbyt ogólna, bo zmiennych, które musi wziąć pod uwagę najmujący, jest o wiele więcej!

Przede wszystkim kupujący musi mieć pewność, że urządzenia, z jakich będzie chciał skorzystać, są utrzymane w bardzo dobrym stanie technicznym. Niestety, ale wciąż zdarzają się firmy, które spychają tę kwestię na dalszy plan.

Poza tym dobrze by było, gdyby taki podmiot znajdował się blisko naszego miejsca zamieszkania, by można było szybko tam dojechać, porozmawiać z pracownikami i na miejscu sprawdzić, czy urządzenia są godne uwagi. Przykładem takiej wypożyczalni sprzętu budowlanego w Krakowie jest Drial.

Przedsiębiorstwo działa w „Mieście Kraka” przy ulicy Winnickiej 42. Łatwo można dotrzeć tam zarówno z centrum miasta (wystarczy kierować się na ulicę Tyniecką), jak i spoza ścisłego centrum. Kierowcy, którzy zdecydują się skorzystać z autostrady A4 lub Drogi Krajowej nr 7 muszą kierować się na zjazd na DK44 i dalej na ul. Skotnicką.

Jakie maszyny można wynająć w takiej firmie?

Wśród wielu osób panuje mylne przekonanie, że jest to w zasadzie wypożyczalnia elektronarzędzi, np. wiertarek, szlifierek kątowych czy wkrętarek. Nie jest to zgodne z prawdą. Profesjonalne firmy, które działają w tym obszarze rynku mają do zaoferowania o wiele więcej!

W ofercie takich przedsiębiorstw jak Drial.pl można znaleźć m.in.:

- wiele różnych rodzajów podnośników, w tym maszynowe, elektryczne nożycowe i spalinowe czy przegubowe,

- wozidła i minikoparki, które z pewnością przydają się w pracach budowlanych,

- zagęszczarki,

- walce,

- pompy do ścieków, igłofiltry, motopompy, urządzenia drenażowe,

- agregaty do generowania prądu oraz dedykowane im akcesoria, w tym maszty oświetleniowe,

- narzędzia, w tym: piły, bruzdownice, młoty udarowe, przecinarki, szlifierki, wiertarki,

- myjki ciśnieniowe, odkurzacze przemysłowe, zamiatarki,

- osuszacze powietrza,

- nagrzewnice.

Warto przy tym podkreślić, że najlepsze firmy na rynku oferują wiele różnych urządzeń z tych kategorii, np. generatorów prądu czy walców budowlanych. Dzięki temu można lepiej dopasować je do konkretnego zadania oraz warunków, w jakich będziemy pracować.

Kto może skorzystać z wypożyczalni sprzętu budowlanego?

Praktycznie każdy, kto chce zaoszczędzić odrobinę pieniędzy, ponieważ doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że raczej nie będzie korzystał np. z wiertarki czy osuszacza tak często, aby ta inwestycja mogła się szybko zwrócić. To o wiele rozsądniejsze niż zakup maszyn, które nieraz kosztują kilka-kilkanaście tysięcy złotych. ich wynajem to zaledwie ułamek tej kwoty.

Zanim podpiszesz umowę, sprawdź też, czy w cenie, bez żadnych dodatkowych kosztów, zawarta jest wymiana maszyny na inną, o takich samych lub podobnych parametrach technicznych, gdyby doszło do awarii. To dodatkowy bufor bezpieczeństwa zwłaszcza dla firm, które muszą zrealizować inwestycję w konkretnym terminie.


artykuł sponsorowany


   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022