hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2020-06-21

Wyprawa do świata baśniGłęboko pod ziemią, z dala od codzienności rozpościera się niezwykła kraina - Solilandia. Bajkowy świat zamieszkują soliludki, smoki zwane soloniami, skrzydlate pukawki, można też natknąć się na groźnego solizaura. Nad wszystkimi czuwa Skarbnik – władca potężny i sprawiedliwy, który szczególnie chętnie gości w Solilandii najmłodszych turystów. Rodzinne zwiedzanie Solilandii odbywa się w soboty i niedziele o godzinie 11.20. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.


Na Trasie Turystycznej znajduje się wiele dowodów na to, że w istocie jest ona częścią baśni. Tu fragment murów Solilandii, tam zaś brama do krainy soliludków – dziś już nieużywana, ale kiedyś ważny trakt łączący nasz świat z tym legendarnym, pełnym cudów i nadprzyrodzonych zjawisk. Bystre dziecięce oczy bez trudu wypatrzą gniazdo solonia, a odważni będą mogli zajrzeć prosto w paszczę solizaura. Na szlaku czeka soliludek - skrzat zna drogę do Skarbnika, ale najpierw trzeba go obudzić specjalnym zaklęciem (bardzo możliwe, że zna je przewodnik!).

Odkrywanie Solilandii to pomysł na rodzinną wycieczkę. Bajkowe atrakcje docenią nie tylko mali, ale też więksi, wszak w każdym drzemie dziecko. Wędrówka po kopalni trwa ok. 2 godziny jest dedykowane dzieciom w wieku 5-8 lat. Podczas zwiedzania obowiązują zasady bezpieczeństwa (m.in. pomiar temperatury oraz dystans społeczny), o których można przeczytać na www.kopalnia.pl. Informacja oraz rezerwacja: programy.dzieci@kopalnia.pl lub 12 278 73 92, 12 278 73 72.   

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021