carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2011-09-30

Wyprawka dla Żaka


Zarząd Rejonowy PCK w Wieliczce podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku zorganizował akcję „Wyprawka dla Żaka”, celem której był zakup pomocy szkolnych dla najbiedniejszych dzieci. Akcja ta zorganizowana po raz pierwszy w 2001 roku spotkała się z dużym wsparciem społeczeństwa.

Celem akcji jest zbieranie artykułów szkolnych dla dzieci w wieku 7 – 15 lat. Dzięki niej w całej Polsce tysiące uczniów z najbiedniejszych rodzin otrzymuje wyprawki z artykułami szkolnymi. Także w ramach działania Wielickiego Zarządu Rejonowego PCK, czyli w Powiecie Wielickim takie wyprawki otrzymało 64 dzieci z najbiedniejszych rodzin, na łączną kwotę 1445 zł. Jak co roku, głównym sponsorem była firma "Regis"Bogusława Achingera z Krakowa. Dodatkowo zostały wykorzystane pieniądze zebrane podczas kwesty zorganizowanej podczas koncertu finałowego Summer Music Festival w dniu 9 lipca 2011 oraz kwesty w szkołach Gminy Niepołomice: w Niepołomicach, Zakrzowie, Podgrabiu i w Zespole Szkół Zawodowych w Wieliczce.

Działamy pod hasłem:

- Pomagajmy potrzebującym
- Bądź z nami
- Bądź Mecenasem dla jednego z wielu czekających na pomoc.

Dla dzieci na pewno warto być dobrym, zwłaszcza że nie są one winne sytuacji, w której się znalazły. Wielu z nas chciałoby pomóc tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Często jednak mamy wątpliwości czy pomagamy tym, którzy zasługują na naszą hojność.

Dzieci wybierane są na podstawie:
- list z rejonowych ośrodków pomocy społecznej,
- list od pedagogów szkolnych,
- indywidualnych zgłoszeń weryfikowanych odpowiednimi dokumentami.

Obecnie, po wprowadzaniu reformy oświaty uczniowie nie mogą korzystać z używanych podręczników. Zestaw nowych książek, w zależności od szkoły, kosztuje od 200 do 300 zł. Jeśli w rodzinie jest kilkoro dzieci wydatek tylko na same podręczniki jest bardzo dużym obciążeniem finansowym, często niemożliwym do udźwignięcia przez rodzinę ubogą.Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka