hyundai


.


leroymerlin


Opublikowano: 2022-11-25

Wyścig z czasem w Wieliczce. Strażacy z Wieliczki uratowali życie 4-letniej dziewczynce.Wczoraj wieczorem, tj. w czwartek 24 listopada o godzinie 21:26 Państwowa Straż Pożarna w Wieliczce otrzymała zgłoszenie o zagrożeniu życia 4-letniej wieliczanki – dziewczynka nie mogła oddychać na skutek zadławienia. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie udali się strażacy z PSP Wieliczka oraz OSP Wieliczka.


Przy tego tupu wezwaniach liczy się dosłownie każda sekunda. Gdy przybyli na miejsce okazało się, że brama i furtka na posesje są zamknięte. Strażacy ścigając się z czasem przeskoczyli przez ogrodzenie dostając się do budynku. W środku zastali 4-letnią dziewczynkę z niewydolnym oddechem na skutek zadławienia. Po udzieleniu czynności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy przywrócony został prawidłowy oddech u dziewczynki, po czym została ona przekazana przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Akcje, w których poszkodowane są dzieci należą do jednych z najtrudniejszych dla strażaków. Szybki dojazd oraz determinacja kierującego działaniem ratowniczym pozwoliły skutecznie podjąć czynności mające na celu ratowanie życia dziewczynki. Dziś strażacy otrzymali podziękowania od rodziców 4-latki.


   
kabaret jurki

Dbaj o zdrowie  
27|01|2023


35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022